×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/10/17
معرفی برنامه‌های كتابخانه ديجيتال

بر اساس مطالعات و پژوهش‌های انجام شده در کمیته‌های تخصصی مختلف، ارتباط با پایگاه‌های اعضاء در درگاه کنسرسیوم محتوای ملی ، به صورت برخط (آنلاین) است و فراداده‌های این اعضاء به کمک پروتکل OAI-PMH در درگاه کنسرسیوم ذخیره مي‌شوند تا نتایج جستجو به سرعت و به صورت یکپارچه در اختیار کاربر قرار گیرد. دسترسی کاربران به اشیاء دیجیتال نیز با دسترسی وب سرویسی که هر کدام از اعضاء در اختیار درگاه کنسرسیوم قرار می‌دهند امکان پذیر است.

در این میان نقش شرکت‌هایی که محصول کتابخانه دیجیتال در اختیار صاحبان محتوا قرار می‌دهند در سهولت ارتباط با درگاه، بسیار اساسی و مهم است.

به همین دلیل در این بخش سعی می‌شود با معرفی شرکت‌هایی که پروتکل‌های مورد نظر کنسرسیوم را پشتیبانی می‌كنند، صاحبان محتوا را در انتخاب و گزینش برنامه‌های کتابخانه دیجیتالی که توانایی برقراری ارتباط با درگاه کنسرسیوم محتوای ملی را دارند یاری نماییم.

در همين راستا از کلیه شرکت‌های ارائه دهنده برنامه‌های کتابخانه دیجیتال که برنامه هایشان پروتکل‌های مورد نظر کنسرسیوم را پشتیبانی می‌كنند نیز دعوت می‌شود تا با اطلاع رسانی به دبیرخانه، مارا در تکمیل این لیست یاری دهند.

   برنامه‌های كتابخانه ديجيتال مورد تاييد:


 پارس آذرخش

 

نرم افزار كتابخانه ديجيتال گنجينه

 

نرم افزار كتابخانه ديجيتال پروان

 

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست