×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1399/2/6
ارسال فهرست جدید دانشگاهها جهت اینترنت رایگان به وزارت ارتباطات

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم اعلام کرد: فهرست اسامی به روز شده دانشگاهها جهت اینترنت رایگان تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به وزارت ارتباطات ارسال شد.

سید علی اکبر صفوی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان گفت: بحث اینترنت رایگان برای دانشجویان تا حد خوبی عملیاتی شده است و فهرست تا پایان فروردین ماه دانشگاه‌ها هم به وزارت ارتباطات جهت ابلاغ به اپراتورها تحویل داده شده است.

وی همچنین به فعالیت دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: برخی از دانشگاه‌ها تسهیلاتی را برای حمایت از دانشجویانی که مشکل دارند راه اندازی کرده‌اند، از جمله می‌توان به دانشگاه شیراز اشاره کرد که حمایت مالی در راستای تامین گوشی، کامپیوتر و هزینه اینترنت برای دانشجویان را مد نظر دارد.

مسئول کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم افزود: دانشجویانی که در زمینه تجهیزات آموزش مجازی مشکل دارند می‌توانند با معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های خود تماس بگیرند تا از امکانات یا راهکارهای فراهم شده مطلع شوند.

به گزارش مهر، معاون وزیر ارتباطات پیش از این در زمینه رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان به مهر اعلام کرده بود: لیستی که به اپراتورها ابلاغ شده، به صورت تدریجی تکمیل می‌شود و در بازه‌های زمانی، دانشگاه‌های متقاضی استفاده از پهنای باند رایگان برای دانشجویان و اساتید، عملاً می‌توانند این درخواست را به وزارت ارتباطات منعکس کنند.

ستار هاشمی عنوان کرده بود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی در مجموع اینترنت تعداد ۷۵ سامانه مربوط به موسسات و مراکز آموزشی کشور که از سوی وزارت علوم به ما اعلام شده، با اتصال به شبکه ملی اطلاعات رایگان شده است. از این تعداد ترافیک ۵۵ سامانه دانشگاهی رایگان شده است. در همین حال تعداد ۷۲ سامانه مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز در قالب اتصال رایگان به اینترنت قرار گرفتند که امکان تکمیل شدن این لیست همچنان وجود دارد و ما در راستای مسئولیت اجتماعی خود این موضوع را دنبال می‌کنیم تا به نتیجه مطلوب و نهایی برسیم.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست