×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1392/8/26
رفع مشکل فایل‌های PDF سیویلیکا

سیویلیکاکلیه فایل‌های دریافت شده از پایگاه سیویلیکا با فرمت PDF هستند. PDF نسخه استاندارد انتشار مقالات علمی است. برای نمایش فایل‌های PDF لازم است تا یک نرم افزار نمایش دهنده فایل‌های PDF را بر روی رایانه خود نصب کنید. نرم افزارهای متعددی بدین منظور عرضه شده‌اند که متداول‌ترین آنها، نرم افزار Adobe Acrobat است. این نرم افزار در دو نسخه Reader و Professional ارائه می‌شود. برای مشاهده فایل‌های PDF کافی‌ است نسخه Reader را که به صورت رایگان عرضه می‌شود دریافت و بر روی رایانه خود نصب کنید. آخرین نگارش این نرم افزار را می توانید از سایت آکروبات به آدرس Acrobat.com دریافت کنید.

مشکلات احتمالی در نمایش فایلهای PDF
فایلهای مقالات (PDF) در سه حالت زیر قابلیت نمایش ندارند:

1. استفاده از نگارش پایین نرم افزار آکروبات

در صورتی که از نگارش پایین آکروبات استفاده کنید پیغامی مبنی بر خراب بودن فایل دریافت می‌کنید. حتما آخرین نگارش آکروبات (نگارش بالای 9) را از سایت Acrobat.com دریافت و بر روی رایانه خود نصب کنید.

2. دریافت ناقص فایل PDF
در صورتی که فایل مقاله به صورت ناقص دریافت شده باشد به هنگام باز کردن مقاله، آکروبات پیغامی مبنی بر خراب بودن فایل نمایش می‌دهد. در این حالت باید کنترل کنید که حتما حجم فایل ذخیره شده دقیقا با حجم نوشته شده در سایت برای فایل آن مقاله یکسان باشد.

3. عدم نصب قلم‌های فارسی
به منظور نمایش صحیح متن مقالات فارسی همانطور که در صفحه دریافت اصل مقاله توضیح داده شده است، باید قلم‌های فارسی نصب شوند. درصورتی که قلم فارسی مورد نیاز نصب نشده باشد، مقاله به صورت نقطه نقطه نمایش داده می‌شود و یک پیغام خطا مبنی بر عدم نصب یک قلم خاص را نمایش می‌دهد. بدین منظور مجموعه قلم‌های فارسی را از اینجا دریافت و بر روی رایانه خود نصب نمایید. پس از نصب قلمها، مشکل نمایش رفع می شود.
دریافت کلیه قلم‌های فارسی مورد نیاز
در موارد بسیار نادر، ممکن است از قبل یکسری قلم دارای مشکل بر روی رایانه شما نصب شده باشد که در این حالت اجازه نصب قلمهای جدید به شما داده نمی شود. باید ابتدا قلم مورد نظر را از روی سیستم خود پاک نموده و سپس قلم جدید را نصب کنید.
در صورتی که موفق به انجام مراحل فوق نشدید و یا مشکل همچنان باقی بود، لطفا آن مشکل را به آدرس ایمیل info(at)icnc.ir بفرستید. حداکثر بعد از 48 ساعت به شما پاسخ داده خواهد شد.

4. کپی و ویرایش مقالات
کلیه مقالات و فایل‌های ارائه شده در پایگاه سیویلیکا فقط با فرمت PDF هستند و نسخه‌های دیگر مانند word در این مجموعه موجود نیست و عرضه نمی‌شود. فایل‌های PDF فارسی لزوما قابلیت ویرایش و کپی ندارند و برخی از فایل‌های PDF فارسی به صورت تصویر هستند. لذا مجموعه سیویلیکا فایل‌های PDF را با هدف کپی شدن و یا ویرایش ارائه نمی‌کند و فایل‌ها دقیقا با همان فرمتی ارائه می‌شوند که توسط دبیرخانه ارسال شده‌اند.

منبع: سیولیکا

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست