×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
دو كتاب نفيس با موضوع ايرانشناسي مربوط به قرون 18 و 19 ميلادي توسط كارشناسان فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و كتابخانه ملي خريدارى شد.
همایش «نسخه‌های خطی و متون چاپی فارسی در شبه قاره» همراه با بزرگداشت دکتر عارف نوشاهی (نسخه‌ پژوه پاکستانی) چهارشنبه 21 تیرماه، با سخنرانی معین ‌الدین عقیل از کشور پاکستان، شریف حسین قاسمی از کشور هند و کامران فانی در مجتمع باغ زیبا برگزار می‌شود.
در روز سه شنبه 20/4/1391 جلسه‌ای با حضور دکتر فرهاد رهبر، دکتر اسحاق صلاحی، دکتر سعیدرضا عاملی و دکتر فاطمه فهیم نیا در محل دفتر ریاست دانشگاه تهران برگزار شد. در این جلسه دکتر اسحاق صلاحی به عنوان دبیر علمی «همايش ملي محتوا در فضای مجازی»انتخاب شد.
بعد از افتتاح موزه چاپ در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌ای تخصصی از صنعت چاپ نیز توسط این کتابخانه منتشر شد.
محمد آباقری، قائم مقام مدیر عامل شرکت پارس آذرخش در گفتگو با لیزنا تشکیل و فعالیت مستمر کنسرسیوم محتوای ملی را یکی از بلندترین گامهای برداشته شده در راستای مدیریت و اشتراک دانش در سطح ملی دانست.
به مناسبت روز جهانى مبارزه با مواد مخدر، اسنادى از تاريخ معاصر كشور در اين رابطه به نمايش مجازى درآمد.
کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مجموعه‌ای کم نظیر از اسناد مربوط به دکتر علی اکبر سیاسی را خریداری و به آرشیو این مرکز اضافه کرد.
پنجاهمین مجلد از فهارس نسخه های خطی کتابخانه مجلس که مجموعه «کتابخانه فخرالدین نصیری امینی» را هم در بر میگیرد، فهرستنویسی و منتشر شد.
بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، گزارش های پژوهشی کلیه دستگاه های اجرایی کشور باید به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارسال و ثبت شود.
طی توافق انجام شده بين کنسرسیوم محتوای ملی و شرکت پارس آذرخش، نسخه جدید سیستم نرم افزاری آذرخش علاوه بر پشتیبانی از پروتکل زد 39.50 در دو سطح سرویس گیرنده و سرویس دهنده، از آخرین نسخه پروتکل «طرح آرشیو باز-پروتکل گردآوری فراداده‌ها (OAI-PMH)» نیز پشتیبانی می کند.
  • تعداد رکورد ها : 1357

تست