×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلسشورای اسلامی از سامان‌دهی و تغییر و تحول در شیوه آرشیو و بایگانی اسناد و مدارک قوه مقننه خبر داد.
در شش ماهه اول سال جاری بيش از3500 نسخه قرآن وكتاب خطی ارزشمند از طريق وقف، اهدا و خريداری جذب كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی شده است.
كتابخانه و موزه ملی ملك، برای بار ديگر به بازنشر آثار نفيسی از گنجينه نسخ خطی خود پرداخت.
دو نمونه از سيامشق «ميرزا رضا كلهر» از خوشنويسان مشهور دوره قاجار در اختيار محققان و پژوهشگران سازمان اسناد و كتابخانه ملي قرار گرفت.
بخش نخست از جلد 47 فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه‌ی مجلس شورای اسلامی شامل شماره‌‌های 16901 تا 17100، تألیف احسان‌الله شکر‌الهی طالقانی منتشر گردید.
دكتر اسحق صلاحی رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملی در مراسم پرده برداری از نرم افزار كتابشناسی كتابخانه ملی با قابليت نصب بر روی تلفن همراه، از وجود بيش از 5/3 ميليون كتاب و 227 ميليون سند در مخازن سازمان اسناد و كتابخانه ملی خبر داد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از افزوده شدن سندی قدیمی به گنجینه این سازمان خبر داد و افزود: این سند، در صورت اضافه شدن به سازمان اسناد، قدیمی‌ترین سند در طول تاریخ ایران محسوب می‌شود.
حدود 93 هزار منبع اطلاعاتی چاپی و الكترونيكی در كتابخانه تخصصی علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوی در دسترس محققان و دانش پژوهان قرار دارد
تعداد 4هزار و 854 سند از اسناد خريداری شده مربوط به دوران قاجار توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملی ج. ا. ا. مورد بهره برداری قرار گرفت.
مرکز اسناد انقلاب اسلامی از اواسط سال 1389 تاکنون 200 هزار برگ سند را به آرشیو اسنادی‌ این مرکز اضافه کرده است.
  • تعداد رکورد ها : 1202

تست